Дистанційне навчання в зарубіжних університетах

Останні 10 років інтерес до дистанційної вищої освіти в Європі та в усьому світі стабільно зростає. Причини і переваги очевидні – час, гроші і якість в нинішньому світі дуже цінні. Тому, можливістю отримати освіту в зарубіжних університетах поєднуючи його з роботою, навчанням або іншими захопленнями, при цьому не витрачаючи кошти на перебування в чужій країні або жити там, де комфортно прагнуть скористатися все більше студентів з України. Глобальні зміни в Світі з дня початку пандемії і карантинних обмежень стали пусковим механізмом сплеску популярності дистанційної форми навчання. А вимушений тимчасовий перехід на дистанційну освіту навіть очних програм тільки довів скептикам, що онлайн навчання може бути дуже ефективним, а багато мінусів – всього лише стереотипи не підтверджені практикою.

Система дистанційної освіти

Система дистанційної освіти точно повторює систему очної освіти, це все ті ж 3 ступені – бакалаврат, магістратура та докторантура. Ще це можуть бути підготовчі, сертифікатні програми, професійні курси. У кожному окремому випадку необхідно звертати увагу, який титул Вам буде присвоєно після завершення навчання в закордонних університетах. В ході наших консультацій зі студентами ми намагаємося приділяти максимум часу на пояснення, як саме організовано і проходить дистанційне навчання в певному університеті, надаємо всі необхідні документи щодо акредитацій, ліцензій, показуємо зразки дипломів. Одне з важливих питань – скільки разів за весь час навчання необхідно приїжджати до закордонного вишу. 100% онлайн навчання говорить про те, що навіть усі сесії проходять дистанційно, включаючи захист диплома і випускні іспити. Але бувають і виключення. У Польщі, наприклад, норми дистанційного навчання в приватних і державних університетах регулюються законодавством і зобов’язують студентів бути присутніми на лекціях і заняттях не рідше 3-4 днів на семестр.

У чому відмінності дистанційного навчання від інших форм. Заочна, комбінована, змішана форми – все це різновиди навчання, коли частина предметів і занять проходять дистанційно, а інша частина безпосередньо в університеті. Такий варіант мало підходить для українських студентів, оскільки немає можливості отримати довгострокову студентську візу, а приїжджати щотижня в іншу країну для пари занять – завдання з нереальних.

Переваги

Для всіх, кому складно визначитися з формою навчання у закордонному університеті, ми зібрали всі переваги та можливі недоліки дистанційної освіти.

  1. Нікуди не треба їхати і міняти свій спосіб життя – дистанційне навчання впишеться в ваш графік, студенти вчаться в своєму індивідуальному темпі, головне – це доступ в інтернет!
  2. Істотна економія грошей, ви оплачуєте тільки дистанційну форму навчання. По-перше, в більшості випадків така форма дешевше, ніж стаціонар, по-друге, немає необхідності платити за гуртожиток, харчування в іншій країні, страховки, авіаквитки і ще за багато іншого. А це 50% і навіть більше ваших витрат!
  3. Якість дистанційного навчання за кордоном нічим не відрізняється від очного. Університети пильно стежать за результатами, постійно поліпшують і оновлюють онлайн платформи, організовують особисті консультації студентів з викладачами, онлайн студентські форуми і клуби, розширюють навчальні матеріали та бібліотеки
  4. Ви отримаєте точно такий же диплом, як і студенти стаціонару! Візуально дипломи не відрізняються, в них не вказується форма навчання. Диплом дистанційної освіти має абсолютно таку ж юридичну силу і визнається у всіх країнах світу!
  5. Всі пройдені матеріали, теми, лекції, навчальні посібники можна зберегти і повертатися до них, коли у вас буде в цьому необхідність

Кому, все ж, варто обирати традиційне навчання в аудиторіях:

  1. Якщо ви хочете стати лікарем або обрати близькоспоріднену спеціальність (стоматологія, фармацевтика, ветеринарія, медсестринська справа, фізіотерапія, косметологія). А також, всі програми за арт і спорт напрямками. Ці спеціальності вимагають щоденного практичного навчання, дистанційно вони не проводяться.
  2. Якщо для вас життєво необхідно брати участь у програмах студентського обміну, подорожувати або стажуватися в партнерських компаніях під час навчання. Для онлайн навчання це не доступно.
  3. Якщо вам складно бути самоорганізованим і дисциплінованим, якщо вашої мотивації не вистачає на те, щоб регулярно дотримуватися графіка занять і самостійно виконувати всі завдання

Як бачите, плюсів набагато більше. У більшості університетів за кордоном є можливість, так званого, тест-драйву дистанційного навчання. Потенційним студентам відкривають доступ до онлайн платформи на кілька днів, щоб спробувати, як таке навчання виглядає в реальному житті. У яких університетах таке можливо і як це організувати – звертайтеся з цими питаннями до наших консультантів будь-яким зручним для вас способом!

Які спеціальності можна отримати навчаючись дистанційно за кордоном

Почнемо з найпопулярніших серед українських студентів. Менеджмент, бізнес, економіка, управління, готельний бізнес і туризм, фінанси і банківська справа, проектний менеджмент, IT, лінгвістика, психологія, PR, маркетинг, право і міжнародні відносини. Нові спеціальності і ті, які нарощують популярність: агротехнології та сільське господарство, гастрономія, альтернативні джерела енергії, штучний інтелект, культурологія та багато інших!

Університети, які пропонують дистанційні програми навчання і можуть зараховувати іноземців можна знайти практично в кожній країні за кордоном. Найбільш дороге навчання традиційно в США, Канаді та Великобританії. В європейських країнах (Польща, Чехія, Латвія, Словаччина) найбільш доступні розцінки. Велике різноманіття програм німецькою мовою навчання пропонують ВНЗ Німеччини та Австрії. Для цих країн слід враховувати, що процес вступу і зарахування на дистанційну освіту нічим не відрізняється від стаціонару. Беззаперечним лідером і новатором є Швейцарія. Саме швейцарські університети в числі перших почали розвивати дистанційну форму навчання. І зараз пропонують навчання на 6 мовах, в тому числі і  російською, при цьому вартість дуже доступна, навіть нижче ніж в деяких польських ВУЗах!

Не соромтеся звертатися до нас з будь-якими важливими питаннями! Наші консультації безкоштовні і ми будемо раді вам допомогти визначитися з вибором університету за кордоном, дистанційної програмою. Наші пакети послуг розроблені з урахуванням всіх потреб студентів від профорієнтації до повного кураторського супроводу під час навчання!

* Приємний бонус від Active Study – послуги по зарахуванню в швейцарські університети БЕЗКОШТОВНІ!

Меню