1) В яких країнах можна вчитися безкоштовно?

У багатьох європейських країнах можливе повністю безкоштовне навчання на програмах бакалаврату та магістратури в державних університетах. Найбільш популярні країни: Чехія, Словаччина, Німеччина, Франція, Австрія, Польща. Також в цей список входять: Греція, Фінляндія, Норвегія. Звичайно ж для вступу потрібно виконати ряд умов і вимог, для кожної країни вони свої. Не варто також забувати про можливості грантів, стипендій та інших видів фінансування, з якими можна вчиться безкоштовно або отримати суттєві знижки і в інших країнах.

2) Навіщо студенту європейського ВНЗ отримувати візу при існуванні безвізового режиму?

Безвіз поширюється на туристичні поїздки за кордон, які за часом не перевищують 90 днів у одному півріччі. Стаціонарне навчання за кордоном вимагає постійного і безперервного знаходження студента в університеті. Студенти перед початком навчання отримують довгострокові національні візи або тимчасовий вид на проживання з метою навчання. Вимоги до оформлення пакету документів і процедура отримання такого роду віз у кожної країни свої. Перед подачею слід проконсультуватися у фахівця, щоб виключити помилки і уникнути неприємностей.

3) Що робити, якщо ви отримали відмову у візі?

На жаль, іноді таке трапляється. В першу чергу - не панікувати, відмова - це хоч і неприємність, але не вирок. У другу чергу - уважно вивчити причини, за якими вам було відмовлено, врахувати і виправити всі недоліки при повторному поданні. Необхідно відразу ж повідомити ваш навчальний заклад про відмову і попросити вислати ще раз всі оригінали документів для подачі повторно.

4) Чи можна вступити до університету або коледжу за кордоном без знання іноземної мови?

На це питання напрошується однозначна відповідь «ні», але завжди бувають винятки. Деякі ВНЗ готові зараховувати іноземних студентів не вимагаючи підтвердження знання іноземної мови і навіть без вступних іспитів, але при першій сесії вам доведеться все ж показати і знання предметів і здатність навчатися іноземною мовою. А в разі невдачі на іспиті - виключення, як би не було прикро. До таких країн можна, на приклад, віднести Словаччину, Словенію. Ми завжди рекомендуємо нашим студентам і батькам співвіднести спокусу економії часу на вивчення іноземної мови в період підготовки і можливі ризики при навчанні в університеті після такого вступу, враховуючи адаптацію до нової країни і самостійного життя молодого студента.

5) Чи можна вивчити іноземні мови слов'янської групи з 0 за 2-3 місяці?

Це велика і поширена помилка. Багато з вас вже побували в країнах ближнього зарубіжжя, таких як: Польща, Чехія, Словаччина, Словенія і чули місцеву мову у побуті, яку часто не складно зрозуміти. Звідси і помилкове уявлення про вивчення мови, як про процес, який відбувається сам по собу. А тепер уявіть, що ви студент першого курсу на лекції з анатомії або машинобудуванню і вам необхідно все зрозуміти і записати тези, а на завтра підготувати презентацію по мікробіології або історії, або написати есе на тему захисту прав дітей в сучасному суспільстві. Саме цьому, ми рекомендуємо планувати вивчення іноземної мови мінімум за рік перед вступом і навчанням за кордоном.

6) Чи зможу я знайти роботу або залишитися в країні навчання після закінчення ВНЗ?
Так, звичайно, Ви зможете залишитися, однак для цього Вам необхідно працевлаштуватися або відкрити власний бізнес. У цьому випадку ми допоможемо змінити тип візи зі студентської на робочу або бізнес-візу. Важливий момент - перебування у багатьох країнах ЄС за студентською візою дає право повноцінно працювати. Таким чином, почати влаштовуватися на роботу і «закріплюватися» Ви можете вже на останніх курсах ВНЗ. Які спеціальності більш затребувані - ми Вам підкажемо при зверненні.
7) Вступ до Чехії: чи можна вступити до ВНЗ без навчання на підготовчих курсах?
Так, вступ до ВНЗ без підготовчих курсів можливий. Для цього необхідно самостійно вивчити мову до рівня, необхідного для складання вступних іспитів. А також правильно підготувати документи для виїзду за кордон і вчасно здійснити нострифікацію Ваших документів. Якщо на якомусь етапі буде зроблена помилка або вирішення питання затягнеться, то Ваш вступ опиниться під загрозою. Ми надаємо послуги не тільки комплексно, а й частково. Якщо, наприклад, мову країни вступу Ви знаєте, то ми допоможемо з документами. Або навпаки - влаштуємо для Вас інтенсивний курс вивчення мови за місцем проживання та в подальшому протестуємо його рівень для Вашого спокою. У будь-якому випадку, все індивідуально і залежить від країни, в якій Ви плануєте навчатися, ВНЗ і спеціальності, освітніх документів, історії поїздок в країни шенгенської зони і багато іншого.
8) Чи можливе переведення з українського вузу в європейський?
На жаль, як такий перевід у більшості випадків неможливий. Ви можете закінчити український виш і отримати ступінь «бакалавр» і вступити в обраний європейський виш на магістратуру. Виняток становить навчання в приватних вузах Польщі - ви може здійснити перехід з будь-якого курсу. При цьому вимога надати ностріфікацію (підтвердження) документів про освіту в польських універах відсутня. Для вступу приймаються українські освітні документи.
9) Що робити, якщо ВНЗ відмовив у вступі?
94% студентів, які звернулися до нас, успішно вступили до обраного університету. Такий високий відсоток успішних зарахувань багато в чому досягається завдяки нашій ретельній попередній роботі зі студентом і сім'єю. Профорієнтація, урахування всіх основних побажань, оцінка шансів, організація ознайомлювальних поїздок, прорахунок бюджету і вироблення стратегії з запасними варіантами - запорука того, що у вас все вийде!
10) Чи можна студенту підробляти?
Перебування за кордоном за студентською візою дозволяє без проблемно працевлаштуватися. Саме тому багато студентів починають працювати вже з 2-3 курсу і фінансують своє проживання за допомогою часткової трудової зайнятості. В середньому, для того, щоб покрити житлові і побутові витрати необхідно працювати 15-20 годин на тиждень. Такий графік залишає достатньо часу для навчання і не позначається негативно на академічних результатах. Крім того, ранішнє працевлаштування сприяє розвитку кар'єри - після закінчення ВНЗ багато студентів, які працювали під час навчання, легко працевлаштовуються за фахом, адже рівень їх адаптації в «робочих» і «кар'єрних» питаннях на той час досить високий. Крім того, робота сприяє розвитку зв'язків і кола корисних знайомих.
11) Чи можна подавати документи на більш ніж одну програму навчання в європейському виші?
Поступаючи в європейський університет, ви можете вибрати кілька навчальних програм і подати заявки на відповідні факультети. Якщо ви обираєте сферу, пов'язану з мистецтвом, то це може бути до 5-6 програм. Якщо ж ваша сфера вузькопрофільна або відноситься до розряду «спеціальна», то рекомендуємо вибрати не більше 3 програм. Так вам буде набагато легше підготуватися до вступних іспитів. Зверніть увагу! Ми не рекомендуємо вибирати більше 1-2 курсів в одному навчальному закладі, так як це може бути розцінено приймальною комісією як ваша невизначеність у власних бажаннях або сумніви в своєму рівні підготовки.
12) У яких європейських країнах найбільш лояльні умови отримання навчальних віз?
Будучи експертами в міжнародній освіті, ми з усією відповідальністю можемо заявити, що не існує такого поділу як країни, де важко отримати навчальну візу, і країни, де її отримати легше. Все залежить від рівня підготовки. Якщо підготовка виконана правильно, то навчальна віза буде відкрита в будь-якій країні. Якщо ви прийняті навчальним закладом, в змозі довести джерело фінансування свого навчання і усі візові документи заповнені правильно, то ваша навчальна віза буде відкрита. Завдання візових офіцерів не "бракувати» студентів, а видавати візи дійсно бажаючим здобувати освіту. Ми, як ваші представники, приймаємо виняткову участь в тому, щоб довести співробітникам посольства ваші щирі наміри і вашу повну відповідність всім вимогам по видачі студентських віз.
13) Які освітні програми можна пройти в літню пору?
У літній період найбільш популярні канікули з мовними курсами (від 2 тижнів до 3 місяців). Багато причин тому, що школярі і студенти можуть поєднати корисне з приємним - крім вивчення мови вони можуть насолоджуватися відмінним відпочинком, а також поїздити по Європі. Варіантів мовних програм безліч: це можуть бути програми в великих містах або у віддалених провінціях на лоні природи, звичайні програми або спеціалізовані на будь-якої тематики, спортивні програми, програми з проживанням у приймаючих сім'ях (допомагає швидше адаптуватися і розговоритися) або з проживанням в студентських гуртожитках. Фахівці Active Study підберуть програму виходячи з ваших побажань - вам необхідно лише визначитися з мовою, який ви хотіли б вивчати.
14) Чи багато хто випускники європейських вузів повертаються працювати в Україні? І цінують працівників з закордонною освітою в нашій країні?
За нашою статистикою приблизно 35% студентів вважають за краще повернутися в рідну країну. І, як правило, діляться на три категорії: студенти, які зрозуміли, що жити на Батьківщині їм простіше і приємніше; студенти, які повернулися розвивати батьківський бізнес; студенти, які отримали пропозицію з працевлаштування з високим рівнем заробітної плати. Варто враховувати, що освіта, отримана в Європі, для українських бізнесменів вкрай важлива, і вони охоче пропонують таким кандидатам більш високий оклад. Крім того, в Україні працює безліч великих міжнародних компаній і великих вітчизняних компаній з міжнародними зв'язками, в яких також дуже цінується освіта, здобута в Європі.
15) Які європейські країни найбільш затребувані серед українських абітурієнтів?
Як правило, українські студенти обирають для навчання країни з помірною вартістю проживання. Також важливою перевагою є можливість додаткової підробітку. До таких країн належить Чехія, Польща, Латвія, Словаччина, рідше - Франція, Австрія і Німеччина. Незважаючи на те, що державні університети в деяких країнах пропонують безкоштовне навчання, найчастіше абітурієнти та їх батьки звертають увагу на платну освіту. Це пов'язано з відсутністю необхідності в річної підготовки до вступу, як, наприклад, при вступі до державного вишу. Підготовка до вступу в приватні універи відбувається набагато швидше і вимоги навчальних закладів лояльніше.
16) Які європейські країни вважаються найпрестижнішими для навчання?
Безумовно, в цьому рейтингу лідирує Великобританія. До британської освіти вираз «престижну освіту» намертво приклеїлося вже давно. Далі йдуть Франція і Німеччина. І замикає п'ятірку «кращих» Чехія і Польща. Але, обираючи серед цих країн, варто також порівнювати вартість проживання - Великобританія, Франція і Німеччина можуть похвалитися дуже високим рівнем життя, але і вартість життя там набагато вище. У свою чергу, Польща і Чехія більш «економні» в цьому питанні. Починаючи від вартості оренди житла і закінчуючи вартістю проїзду з України. Якщо Ви хочете отримати краще співвідношення ціна - якість, то рекомендуємо звернути увагу саме на ці країни.
Меню