Fast-Track та Foundation в Німеччині

Для вступу до ВНЗ Німеччини існує два основних шляхи, як це зробити. Перший – вступити в Штудієнколег після закінчення середньої школи. Другий – навчання один рік в акредитованому українському університеті за аналогічним фахом і після цього – вступ на перший курс німецького вузу. Як завжди, з кожного правила є свої винятки. Деякі університети Німеччини пропонують своїм абітурієнтам альтернативні програми довузівської підготовки, які покликані замінити Штудієнколег для іноземців. Особливістю таких програм є можливість вступу тільки в один університет, який цю програму реалізує. Основні вимоги для вступу і зарахування на Fast-Track і Foundation програми в Німеччині: складання вступного екзамену або проходження співбесіди, сертифікат з німецької мови В2 – С1, наявність сертифіката TestAS з певною кількістю балів залежно від факультету і спеціальності.

Давайте розглянемо більш детально які існують програми Fast-Track і Foundation в Німеччині.

1. Університет Кельна пропонує абітурієнтам пройти підготовчу програму Studienstart International integrale von Universität zu Köln. Тривалість навчання – один семестр. Вступати можна на зимовий і літній семестри. Навчання безкоштовне, є семестрові збори. Підходить для зарахування на факультети Університету Кельна: медичний факультет, факультет математики та природничих наук, факультет гуманітарних наук, філософський факультет, факультет економічних і соціальних наук.

2. Підготовча програма Технічного університету Аахена. Програма інтегрована в процес навчання на першому курсі університету. Подавати документи можна один раз на рік до 15.01, навчання починається з вересня. Програма підходить тільки для спеціальностей бакалаврату: машинобудування, економіка та інженерія в області машинобудування, комп’ютерна інженерія. Навчання платне, вартість становить 3500 євро і семестровий збір.

3. Європейський університет Віадріна пропонує іноземним абітурієнтам підготовчу програму Viadrina Fast Track. Тривалість становить всього 3 місяці. Початок в липні до кінця вересня. При успішній здачі підсумкового іспиту студенти відразу ж зараховуються на перший курс бакалаврату. Програма підходить для таких спеціальностей: культурологія, міжнародна економіка підприємства, право і економіка. ВАЖЛИВО! Кращі студенти отримують стипендію DAAD вже на першому курсі навчання, яка складає 750 євро, а так само на стипендію від самого університету. Програма повністю безкоштовна, є семестровий збір.

4. Університет Дуйсбурга-Ессена організовує 6-ти тижневі підготовчі курси Das Projekt Entrance. Початок курсів один раз на рік – у серпні. Програма підходить для технічних спеціальностей: математика, хімія, фізика, інформатика, бізнес-інформатика, будівельна техніка, інженерія (International Studies of Engineering – навчання англійською мовою – додатково потрібен сертифікат, що підтверджує знання англійської на рівні В1). Навчання безкоштовне, є семестрові збори.

5. Університет Заарланд надає можливість підготовки абітурієнтів для подальшого навчання на інноваційній програмі 4-річного бакалаврату з технічних спеціальностей Bachelor Plus MINT. На цій програмі студенти можуть вивчати одночасно 2 спеціальності. Тривалість подготовітельносй програми становить 1 рік. ВАЖЛИВО! Університет дає можливість вступити на підготовчу програму навіть тим абітурієнтам, які не володіють німецькою мовою. В такому випадку до тривалості навчання додаються мовні курси на початку. Початок навчання і прийом документів – один раз на рік. Навчання безкоштовне, є семестрові збори.

6. Підготовча програма Кельнської Бізнес-Школи. Бізнес-школа є приватним вищим навчальним закладом, що має міжнародну акредитацію і партнерські зв’язки з університетами по всьому Світу. Програма підходить для студентів, які планують вивчати бізнес спеціальності. Навчання триває 1 рік. Подача документів і початок навчання – один раз на рік. ВАЖЛИВО! Навчання на підготовчій програмі може бути як німецькою, так і англійською мовами. Вартість одного семестру навчання складає 5250 євро + вступний внесок 500 євро.

7. International Prep School HWTK при Технічному університеті Берліна служить заміною Штудієнколегу для іноземців бажаючих вивчати економічні дисципліни в даному університеті. Тривалість програми складає 9 місяців. Стартує навчання 2 рази на рік. Навчання платне, за весь курс необхідно заплатити 8500 євро. За додаткову оплату ВНЗ гарантує розміщення на кампусі в гуртожитку.

8. Програма Берлінського Міжнародного Коледжу BIC Vorbereitungsprogramme по суті схожа на програми приватних Штудієнколегів але з додатковими можливостями для студентів. Програма підходить для вступу на технічні спеціальності з навчанням німецькою або англійською мовами. ВАЖЛИВО! Підготовча програма BIC придатна для вступу в такі університети Німеччини: Університет Штутгарта, Університет Альберта-Людвіга у Фрайбурзі, Технічна інститут Нюрнберга, Технічний університет Хемница, Університет логістики Кюне (Гамбург), Інститут прикладних наук Магдебург-Стендаль, Інститут прикладних наук Бад-Зоодім-Алленхов, Інститут прикладних наук Зюдвестфален , Інститут прикладних наук Кіля, Інститут прикладних наук Хамм-Ліппштадт, Інститут прикладних наук Яде в Вільхельмсхавене, Інститут прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт. Важливою перевагою даної програми є можливість початку навчання з мінімальними знаннями німецької або англійської мови. Тривалість навчання складає від 3 до 18 місяців, вартість від 3100 до 15350 євро в залежності від знань мови. Навчання  німецькою стартує 2 рази на рік, англійською – 1 раз.

9. Підготовча програма в Університеті Якоба англійською мовою. Дає можливість пройти підготовку на програми бакалаврату в даному університеті на англомовному навчанні. Тривалість підготовчої програми 1 рік. В кінці студенти здають випускний іспит SAT, по результату якого проходить зарахування в університет. Зарахування на програму відбувається один раз на рік на зимовий семестр. Вартість всієї програми 23000 євро. ВАЖЛИВО! У вартість вже включено проживання на кампусі університету!

10. Підготовча програма Міжнародного університету прикладних наук в Бад-Хоннеф IUBH. Програма повністю англійською мовою, дає право вступати на бакалаврські англомовні програми даного університету. Тривалість 1 рік, зарахування відбувається на зимовий або літній семестри. При бажанні програму можна пройти екстерном за 1 семестр. По завершенню складається випускний іспит, за результатами якого студенти вступають до університету. Вступних іспитів на саму підготовчу програму немає. Вартість навчання складає 11980 євро, без семестрових зборів.

11. Програма Pathway to Bachelor в Новому Європейському Коледжі. Для абітурієнтів, які планують навчання в даному університеті англійською на бізнес і економічних програмах бакалаврату. Навчання на підготовчій програмі триває 1 рік, можна при бажанні пройти екстерном за 1 семестр. Прийом документів 3 рази на рок. По закінченню випускникам гарантується місце в Новому Європейському Коледжі. Вартість навчання 12840 євро.

12. Підготовча онлайн програма від Гете-Інституту. Тривалість 4 місяці. Документи можна подавати вже після закінчення 10 класів. Прийом один раз на рік до 30.09 Вступати після завершення програми можна тільки на технічні та економічні спеціальності в такі університети Німеччини: Кельнський університет (технічні спеціальності), Рурський університет Бохума (технічні спеціальності), Технічний університет Дортмунда (технічні спеціальності), Університет Дуісбург-Ессена (технічні спеціальності), Бранденбурзький технічний університет Коттбус-Зенфтенберг (технічні спеціальності; приймаються тільки ті абітурієнти, які вже закінчили мінімум один рік вузу в Україні), Інститут прикладних наук Бонн-Рейн-Зіг (технічні спеціальності), Європейський університет Віадріна у Франкфурті- на-Одері (економічні спеціальності; перед навчанням потрібно пройти внутрішній підготовчий курс). По закінченню підготовки студенти здають TestDaF і TestAS. Вартість програми становить близько 500 євро. Також Гете-Інститут, пропонує учням 9-х класів з рівнем німецького від А2 унікальну степендіальную програму Goethe-Institut Studienbrücke. Програма розрахована на 2 роки навчання паралельно з навчанням в старших класах школи і дозволяє студентам вступити в німецький ВНЗ відразу після закінчення школи без додаткового навчання в Штудієнколегі. Навчання може бути як онлайн, так і в одній зі шкіл Гете-Інституту. Вступити можна до ВНЗ-партнерів на технічні та економічні спеціальності бакалаврату. Вартість навчання складає близько 980 євро.

Більш детальну інформацію про умови вступу, зарахування і навчання можна отримати у спеціалістів нашої компанії. Зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом. Вартість наших послуг по зарахуванню на програми Fast-Track і Foundation в Німеччині аналогічна пакетам послуг по вступу до Штудієнколегів Німеччини.

Меню