Переваги вищої освіти в Чехії для українських студентів

Переваги вищої освіти в Чехії – це не тільки висока якість і безкоштовне навчання! Як отримати державну стипендію за новими перспективними спеціальностями?

Друзі! Сьогодні ми ще раз поговоримо про переваги вищої освіти в Чехії. Вже всім відомо, що навчання в чеських державних вишах абсолютно безкоштовне для всіх, включаючи і українських студентів. Крім цього, немає ніяких обмежень, квот, ЗНО для вступу і зарахування. Головними вимогами університетів є знання чеської мови на рівні В2, правильно підготовлений пакет документів і складання вступних іспитів та тестів (для ряду напрямків і спеціальностей – відсутні вступні іспити).

Чеські державні виші повністю фінансуються державою і мають прекрасну сучасну матеріальну і технічну базу для навчання студентів за всіма напрямами і галузями науки. Крім цього, Чехія активно інвестує в розвиток освіти, науки, проведення інноваційних досліджень, впроваджує нові спеціальності. Це, безумовно, зміцнює взаємозв’язок науки, громадського сектору та бізнесу, як в середині країни, так і на міжнародному ринку.

За оцінками експертів інвестиції уряду Чехії в освіту в цьому році склали близько 60 млн євро. А в 2017 планується збільшення цієї суми вдвічі за рахунок залучення коштів еврофондов і світових корпорацій.

Нещодавно чеська влада визначили список спеціальностей, які матимуть особливі переваги у фінансуванні з боку державного бюджету. До таких спеціальностей віднесли: цифрові і промислові технології; діяльність, пов’язану з навколишнім середовищем і транспортом, електронікою, сучасною медициною, сільським господарством.

Таку політику чеської держави легко проілюструвати прикладом. У 2015 році на базі Південночеського університету було запущено навчання за новою перспективною спеціальністю «Робототехніка». Крім того, що навчання повністю безкоштовне, вступних іспитів немає – всі студенти цього напряму отримують щомісячну стипендію від університету у розмірі 1800 чеських крон!

Крім цього, в Чехії існують ще ряд можливостей отримання грантів і всіляких пільг для іноземних студентів. Щоб скористатися ними, потрібно замислюватися про вищу освіту за кордоном заздалегідь. Чим раніше майбутній студент і батьки приймають рішення – тим легше і простіше відбувається процес підготовки та вступу.

Звернутися за допомогою і отримати консультацію з питань вступу, підготовчих програм, мовних курсів ви завжди можете до фахівців нашої агенції – ми з радістю поділимося актуальною інформацією і допоможемо зробити правильний вибір!

Меню