ВИЩА ОСВІТА В ЧЕХІЇ.
НАВЧАЙСЯ В ЧЕХІЇ БЕЗКОШТОВНО. Дізнайся, як підготуватися до успішного вступу
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВИЩУ ОСВІТУ В ЧЕХІЇ
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ
Безкоштовно можна вчитися на всіх програмах в державних університетах на чеською мовою. Немає ніяких обмежень або квот для іноземців.
ВИСОКИЙ РЕЙТИНГ ВНЗ
Карлов Університет в Празі, Вища Школа Економіки, Чеський технічний університет в Празі і багато інших - відомі у всьому світі високою якістю освіти
ПІДГОТОВЧІ ПРОГРАМИ
Для успішного вступу ми рекомендуємо пройти підготовчі мовні курси в Чехії після закінчення школи або бакалаврату на Україні. Читати докладніше (посилання на сторінку Підготовчі програми в Чехії)
ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Чехія - розвинена європейська країна зі стабільно зростаючою економікою і високим рівнем життя. Іноземцям, які здобули вищу освіту в Чехії, не потрібен дозвіл на роботу, достатньо отримати робочу візу. Крім того, чеський диплом і знання іноземних мов відкриває широкі перспективи для працевлаштування в будь-якій країні світу.
ВИЩА ОСВІТА В ЧЕХІЇ

Навчання в чеських ВНЗ можливо чеською, англійською, німецькою мовами на вибір. Вступати можна на бакалаврат, марістратуру, докторантуру або МВА.

Для українських студентів головною перевагою на користь вибору Чехії для навчання у ВНЗ є можливість вчитися повністю безкоштовно. Для цього потрібно вибрати будь-яку програму в державному університеті, вивчити чеську мову до рівня В1 - В2, нострифікувати шкільний атестат або диплом про вищу освіту, здати вступні іспити. Платне навчання також привабливо співвідношенням високих стандартів навчання і відносно невисокою вартістю і м'якшою вступної процедурою. Звичайно ж, це дуже узагальнені умови вступу до чеських вищіх навчальних закладів. Кожен університет, як державний, так і приватний висуває свої вступні вимоги до абітурієнтів. У батьків і студентів виникає маса питань по вступу в чеські вищі навчальні заклади. Ми зібрали основні тези, які допоможуть вам визначитися з планами по вступу до Чехії:

 1. Подавати вступні заяви можна в необмежену кількість університетів
 2. Прийом документів ВНЗ Чехії ведуть на зимовий семестр
 3. Кінцевий термін для подачі вступних заяв (90% державних ВНЗ) - кінець лютого. Вступ в творчі вузи - з листопада по січень
 4. На деякі програми існує друге коло подачі вступних заяв. Як правило, це сфери технології та інформатики, природничі науки, педагогіка, культурологія, соціологія, філософія, теологія, філологія.
 5. Українським абітурієнтам не потрібно надавати результати ЗНО
 6. Однією з найважливіших умов для вступу і зарахування в будь-який університет Чехії є нострифікація атестата або диплома. Про те, що таке нострифікація в Чехії більш детально ви зможете прочитати в одній з наших статей блогу.
 7. Щоб підтвердити знання чеської мови необхідно скласти державний іспит і отримати сертифікат рівня В1 - В2
 8. Є ряд університетів в Чехії, в які можна вступити без вступних іспитів
 9. У більшості випадків краще рішення - підготовчі мовні курси в Чехії після 11 класу. Це пов'язано з необхідністю підготовки документів та виконанням вступних вимог, більш ефективним вивченням чеської мови, інтенсивною підготовкою з предметів, адаптації до самостійного життя і навчанні в Чехії. Читати докладніше (посилання на сторінку Підготовчі програми в Чехії)

Якщо у вас є питання по підготовці та вступу до університетів Чехії - залишайте запит на нашому сайті будь-яким зручним для вас способом - найближчим часом з вами зв'яжеться наш фахівець і надасть консультацію.

УЗНАТЬ ПОДРОБНЕЕ

Бакалаврат. Тривалість навчання 3 роки. Деякі інженерні програми тривають 4 роки. Наприклад, цивільне будівництво або машинобудування. Диплом бакалавра дає право на працевлаштування або можливість навчання на магістратурі.

Магістратура. Тривалість навчання 2 роки. Після успішного захисту дипломної роботи і складання іспитів, студент отримує ступінь «магістр» або «інженер», в залежності від спеціальності. З іноземним дипломом бакалавра можна поступати на магістратуру практично на будь-які спеціальності. Винятком є ​​медицина, стоматологія, фармацевтика, ветеринарія, юриспруденція, педагогіка дошкільної освіти.

Докторантура. Тривалість навчання 3 - 4 роки. Є вищим ступенем в системі вищої освіти. Ця програма розрахована на студентів, які вирішили присвятити своє життя науковим дослідженням та викладацької діяльності.

MBA. У Чехії програми МВА (Master of Business Administration) реалізує 9 ВНЗ. MBA - форма продовження навчання після закінчення університету і отримання першого досвіду управлінської роботи.

Система кредитів ECTS. Кожен предмет в навчальному плані студента має свою вагу - чи по-іншому кредит. Передбачено мінімальна кількість кредитів для переходу на наступний семестр, як правило 30 кредитів. Така система дає можливість переведення студентів з одного університету в інший по всій Європі.

З важливих особливостей навчання - в університетах Чехії немає заочної форми. Є стаціонар і комбінована форма. Друга, на жаль, не передбачає отримання довгострокової візи.

Студенти в Чехії самостійні в організації свого процесу навчання. Можна скласти графік з обов'язкових і додаткових предметів таким чином, щоб вільно поєднувати навчання і роботу, спорт, хобі, подорожі або волонтерські проекти. Університети Чехії надають максимум можливостей. Міжнародні програми обмінів, інноваційні бібліотеки, дослідницькі лабораторії, бізнес-інкубатори і все для студентів з особливими потребами. ВНЗ дбають про подальше працевлаштування випускників. Ще протягом навчання можна пройти стажування в міжнародних компаніях. Багато студентів отримують пропозицію роботи ще до закінчення навчання. У Чехії є можливість навчатися за двома спеціальностями в рамках одного університету відразу. Це комбіновані програми бакалаврату або магістратури.

Обираючи наші послуги з супроводу вступу в чеський ВНЗ - ви отримаєте повну детальну інформацію про всі можливості та особливості навчання в ВНЗ, що Вас зацікавив. Щорічно ми організовуємо ознайомчі поїздки по університетам Чехії в супроводі нашого експерта. Участь в такій поїздці - відмінна можливість побачити все на власні очі і зробити більш точний вибір.

УЗНАТЬ ПОДРОБНЕЕ

У більшості випадків іноземні студенти живуть в гуртожитках або студентських будинках в Чехії. Гуртожитки бувають державними при університетах і приватними. Якість і комфорт такого житла може сильно варіюватися від економ до преміум варіантів. Законодавство Чехії не обмежує іноземців в можливості орендувати квартиру або кімнату. В такому випадку необхідно дотримуватися всіх візові вимоги і підготувати підтверджуючі документи в належному вигляді, щоб уникнути небажаного ризику неприйняття документів при подачі на візу або зовсім відмови. У будь-який з наших пакетів послуг по вступу в університет Чехії входять послуги з бронювання гуртожитку або консультація, як грамотно це зробити самостійно.

На даний момент з бронюванням бюджетного студентського житла в Чехії спостерігається серйозні труднощі, пов'язані з перевищенням попиту над пропозицією в кілька разів. Тому, чим раніше ви звернетеся до нас за допомогою, тим більший вибір ми зможемо вам надати. Житло - це одна з важливих причин, чому рішення про вступ до інших держав ми рекомендуємо приймати якомога раніше, оптимально за 1 рік до початку навчання.

Найпопулярніші студентські гуртожитки в Празі:

 1. AREÁL HLOUBĚTÍN Варіанти розміщення: 2-х місні номери, 2-х місні номери в блоці 2 + 2. В квартирі є: санвузол на кімнату або блок, в залежності від обраного варіанту проживання; кухня з холодильником на номер або блок (зверніть увагу, в кухні немає вручений поверхні, мікрохвильової печі, чайника)
 2. TROJA 2-х місні номери, 3-х місні номери в блоках 2 + 3, 3 + 3, 3 + 2 + 2 В квартирі є: 1 або 2 санузелa на блок, кухня на 1 або 2 блоки, в залежності від обраного варіанту проживання
 3. ZEITRAUM STUDENT HOUSING 2-х місні номери, 2-х місні номери в блоці 1 + 2. В квартирі є: санвузол на блок; кухня з холодильником на поверсі.
 4. BOTIČ 2-х місні номери, 2-х місні номери в блоці 2 + 2, одномісне розміщення. В квартирі є: санвузол на кімнату або блок, в залежності від обраного варіанту проживання; кухня на поверсі.
 5. APARTMAN STUDENT 2-місне, 3-місне розміщення, 2 + 2 людини в блоці. В квартирі є: санвузол на блок, кухня на поверсі.
 6. ROOMS | 5 1-місне та 2-місне розміщення. В квартирі є: санвузол і кухня на блок.

Найпопулярніші студентські гуртожитки в Брно:

 1. BOSONOHY Варіанти розміщення: 2-х місні номери в блоці, 3-х місні номери в блоці. В квартирі є: санвузол на блок, кухня на поверх
 2. ZKL Варіанти розміщення: 2-х місні номери, одномісне розміщення. В квартирі є: санвузол і кухня на кімнату

Детальний огляд гуртожитку в Чехії, умов проживання, відгуки студентів, корисні ресурси для самостійного пошуку і бронювання студентського житла ви знайдете в статті нашого блогу про навчання і життя студентів в Чехії.

УЗНАТЬ ПОДРОБНЕЕ

Незважаючи на існуючий безвізовий режим з Чехією, всім студентам необхідно отримати довгострокову візу або довгострокове перебування з метою навчання. Головною умовою для отримання візи є зарахування до університету на стаціонарну форму навчання. Як ми вже говорили раніше, комбінована форма навчання не дає права іноземним студентам отримати довгострокову візу.

Підготовка документів і подача заяви на студентську візу в Чехію - досить трудомісткий і відповідальний процес. Ми дуже рекомендуємо перед початком оформлення отримати професійну консультацію і як мінімум перевірити пакет документів на відповідність вимогам законодавства. Починати процес отримання візи потрібно якомога раніше. Документи приймає Консульство Чехії в Києві і у Львові, в залежності від місця реєстрації студента. З огляду на великий наплив студентів і черги на подачу в кілька місяців, після отримання довгоочікуваного документа про зарахування, діяти потрібно без зволікань.

Зі стандартного переліку необхідних документів у вас має бути на день подачі:

 1. Лист запрошення з Консульства на призначений особисто Вам день і час подачі
 2. Оригінал зарахування в університет Чехії
 3. Підтвердження проживання у встановленій законом формі
 4. Довідка про несудимість з перекладом і завіренням чеським судовим перекладачем
 5. Довідка про наявність грошових коштів на рахунку з перекладом і завіренням чеським судовим перекладачем. Мінімальна сума становить приблизно 2300 євро на рік для неповнолітнього студента (уточнюєте у менеджера на день подачі). Банківська картка
 6. Нотаріальне дозвіл від обох батьків на виїзд і навчання неповнолітнього студента
 7. Закордонний паспорт (термін закінчення дії паспорта повинен бути більше 3 місяців з останнього дня довгострокової візи), паспорт громадянина України, документ підтверджує реєстрацію, 2 фото

Всі документи, які подаються до Консульства повинні бути не старше 180 днів з моменту їх отримання. Термін розгляду візової заяви та пакету документів становить до 90 днів. В особливих випадках може бути продовжений до 120 днів. При подачі документів в Консульстві, співробітники візового відділу можуть провести співбесіду зі студентом, щоб переконатися в справжні наміри та цілі довгострокового перебування в Чехії. За результатами такої співбесіди буде складено протокол.

Наша компанія має багаторічний досвід роботи по зарахуванню студентів в чеські університети та отримання довгострокових віз. З нами ви будете впевнені в правильності складеного пакета документів і підготовленості студента до співбесіди з консулом.

УЗНАТЬ ПОДРОБНЕЕ

Ваш бюджет з отримання вищої освіти в Чехії буде складатися з таких статей витрат.

 1. Вартість підготовчої програми в Чехії. У разі, якщо ви прийняли рішення вивчати мову і готуватися до вступу на річних курсах. Читати докладніше (посилання на сторінку Підготовчі програми в Чехії)
 2. Навчання в університеті. БЕЗКОШТОВНО якщо ви вчитеся в державному ВНЗ на чеською мовою. Якщо ви вибрали англомовну форму або приватний університет - вартість становитиме від 900 євро за рік, але все залежить від конкретного університету та програми навчання.
 3. Проживання в гуртожитку або студентській резиденції. Вартість житла в Празі найвища в Чехії. Бюджетне житло обійдеться від 150 євро в місяць, рівень житла комфорт - близько 300 євро на місяць. Вартість життя в інших містах значно нижче - від 120 євро на місяць.
 4. Вартість харчування буде звичайно ж залежати від побажань студента. У всіх гуртожитках є обладнані кухні, де можна самостійно готувати і не переплачувати за ресторан або кафе. Більшість університетів пропонує своїм студентам сніданки і обіди в студентських їдальнях. В середньому вартість комплексного обіду (перше, друге і компот) становить 4 євро. До вартості харчування необхідно додати витрати на покупку побутової хімії та супутніх товарів. Мінімально все разом обійдеться вам від 120 євро в місяць.
 5. Транспорт. Всі студенти в Чехії мають студентське посвідчення або міжнародну карту студента ISIC, які дають значні пільги на міські види транспорту. У Празі квиток зі студентською знижкою коштує 15 євро на місяць.
 6. Медична страховка. Всі іноземні студенти в Чехії зобов'язані мати медичну страховку від чеських страхових компаній. Така страховка обійдеться в суму від 430 євро за рік.
 7. Мобільний зв'язок і інтернет. Вартість інтернету в Чехії, як правило вже входить у вартість проживання, а університети надають його студентам безкоштовно. Мобільний зв'язок в середньому обходиться в 16 - 20 євро на місяць.
 8. Розваги. Звичайно ж, у кожного студента свої переваги, інтереси, хобі і т.д. Якщо врахувати, що стандартні потреби - це екскурсії та поїздки, спорт, кінотеатр, музеї, виставки, то в середньому витрати становитимуть 40 - 50 євро на місяць.

Разом, в середньому студент, який вчиться на безоплатній формі навчання і проживає в державному гуртожитку при університеті, витрачає близько 347 євро на місяць

Як грамотно підрахувати свій майбутній бюджет? На чому можна і на чому не можна економити в Чехії? Як подати заяву на стипендію на проживання? Які пільги і знижки є у студентів з міжнародної студентської мапі ISIС? Як знайти студентську підробіток? На всі ці важливі питання ми з радістю відповімо в особистій консультації - звертайтеся до нас будь-яким зручним способом!

УЗНАТЬ ПОДРОБНЕЕ
НАШІ ПОСЛУГИ
Пакет МІНІМУМ
 1. 1. Підбір університетів, що цікавлять, програм навчання, надання інформації про умови вступу
 2. 2. Консультація по підготовці пакету документів для зарахування
 3. 3. Консультація з вибору і бронювання студентського гуртожитку
 4. 4. Консультація з підготовки пакету документів для отримання довгострокової візи з метою навчання в Чехії
Пакет Комплекс
 1. 1. Підбір університетів, що цікавлять, програм навчання, надання інформації про умови вступу (приватні університети або англомовна форма навчання)
 2. 2. Подача вступних заяв до обраних університетів
 3. 3. Комунікація з приймальними комісіями з усіх питань вступу і зарахування
 4. 4. Організація приїзду на вступні іспити або організація онлайн співбесіди
 5. 5.Отримання оригіналу про зарахування до ВНЗ
 6. 6. Консультація з підготовки пакету документів для отримання довгострокової візи з метою навчання в Чехії
 7. 7. Бронь житла на території Чехії (студентська резиденція або гуртожиток)
 8. 8. Бронь квитків
 9. 9. Допомога у виборі та оформленні медичної страховки
 10. 10.Консультація по нострифікації атестату
 11. 11. Консультація з усіх питань, пов'язаних зі вступом, отриманням візи, життям і навчанням в Чехії
Пакет Преміум
 1. 1. Підбір університетів, що цікавлять, програм навчання, надання інформації про умови вступу
 2. 2. Подача вступних заяв до обраних університетів
 3. 3. Комунікація з приймальними комісіями з усіх питань вступу і зарахування
 4. 4. Реєстрація на здачу іспиту з чеської мови для отримання державного сертифікату
 5. 5. Організація приїзду на вступні іспити, тестування, співбесіди
 6. 6. Отримання оригіналу про зарахування до ВНЗ
 7. 7. Візовий супровід по отриманню довгострокової візи (переклади, завірення документів, підготовка до співбесіди)
 8. 8. Бронь житла на території Чехії (студентська резиденція або гуртожиток)
 9. 9. Бронь квитків
 10. 10. Допомога у виборі та оформлення медичної страховки
 11. 11. Консультація по нострифікації атестату
 12. 12. Зустріч і допомогу в поселенні в гуртожитку по приїзду, реєстрація в поліції у справах іноземців, адаптаційна екскурсія
 13. 13. Консультація з усіх питань, пов'язаних зі вступом, отриманням візи, життям і навчанням в Чехії

Дізнайтеся про можливості індивідуальних і групових ознайомчих
поїздок по університетам Чехії

ВІДПРАВИТИ ЗАПИТ
ЯК МИ ПРАЦЮЄМО
Наше завдання - зробити процес вступу зрозумілим і прогнозованим, ефективним і результативним
1
Консультація з усіх питань вступу, навчання та проживання
2
Прийняття рішення, заповнення анкет, надання скан-копій документів
3
Підготовка та підписання договору, внесення передоплати
4
Підготовка документів для зарахування, отримання візи, бронь житла, інструкція по виїзду на навчання
ДЕРЖАВНІ УНІВЕРСИТЕТИ
ПРИВАТНІ УНІВЕРСИТЕТИ

Ми зібрали для вас повний список найбільш рейтингових державних і приватних університетів в Чехії з описом програм навчання

ЗАВАНТАЖИТИ

Нові можливості для медиків за кордоном. Працевлаштування в Чехії. Цього понеділка 21.03.2016 компанія Active Study провела конференцію для випускників Національного

Сьогодні ми розповімо про те, які існують способи підготовки і вступу в чеські вищі навчальні заклади. Я почну з того,

Керівництво одного з найпрестижніших вишів Чехії - UNYP, впевнено в тому, що спорт і здоровий спосіб життя безпосередньо впливають на

Згідно з новим законопроектом, студенти, які отримують затребувані на ринку праці спеціальності, зможуть отримувати стипендії. Держава планує підтримувати спеціальності, які

Щорічно збільшується кількість студентів, які хотіли б навчатися за кордоном. Більшість людей вибирає освіту в Чехії. Чеська освіта дуже престижна

Друзі, ми продовжуємо інформувати Вас про те, що відбувається на ринку праці та освіти в Чехії. Фахівці з економіки продовжують

Наші підготовчі програми відповідають усім вимогам вступу в творчі виші Чехії! Наші випускники без складнощів вступають до найпрестижніших арт-школ і

Безумовно, підручники та мовні курси необхідні будь-якому охочому вивчати мову. Тільки грамотний викладач і людина своєї справи зможе навчити любити

У Подєбрадах відкриють приватну чесько-англійську школу, яка буде працювати в історичному Подєбрадському замку, де навчалися екс-президент Вацлав Гавел і відомий

Студенти наших річних курсів мають статус студентів очної форми навчання (точно такий же, як у учнів середніх і вищих навчальних

Раді вітати нашу групу студентів в Чехії, яка з вересня розпочала навчання на річніх підготовчіх курсах чеської мови! У всіх

З початку 2016 року поляки активно впроваджують зміни в будівництві, регулюють використання та розмір робочих платформ. Наразі на затверджені Державного

Університет фінансів та управління у Варшаві надає знижку в розмірі 215 євро! А це вартість 3-х місяців навчання. А також

Друзі! З радістю повідомляємо про прекрасну можливість оформити стипендію в 900 євро на підготовчі мовні курси в Чехії! Асоціація підтримки

Карантин - привід бронювати навчання зі знижками!!! Річні мовні підготовчі курси в Чехії -500€ Неймовірні знижки до кінця березня!!! Початок

Друзі! Хочемо поділитися новиною - до кінця березня у нас знижка на всі річні програми підготовки до вступу до вищих

Друзі! У нас чудові новини - наші партнери - найбільші мовні школи в Чехії відкрили раннє бронювання підготовчих мовних курсів

Друзі! У нас чудові новини від Кіпрського міжнародного університету! Університет пропонує спеціальну програму вступу для українських абітурієнтів зі знижкою на

Друзі! Запрошуємо Вас відвідати наш стенд на щорічному заході Kids Camp Fest і гарантовано отримати знижку на одну або кілька

Стипендіальний конкурс групи університетів Vistula. Академія фінансів та бізнесу Vistula і Вища школа бізнесу у Вроцлаві оголошують про продовження конкурсу

Поспішайте скористатися гарячою пропозицією: для всіх майбутніх студентів польських ВНЗ, незалежно від напрямку навчання та обраної спеціальності, ми даруємо половину

Спеціальна акція для бажаючих навчатися в Чехії! Подавайте заявку на підготовчі курси для вступу в 2016 році і отримуйте знижку

Друзі! Раді вам повідомити, що з цього року ми почали співпрацювати з усіма престижними державними і приватними вищими навчальними закладами

Що таке нострифікація в Чехії Нострифікація - це процедура визнання документів про освіту на території

Друзі! Сьогодні ми задаємо самі важливі питання, що цікавлять більшість батьків і майбутніх студентів, які

Переваги вищої освіти в Чехії - це не тільки висока якість і безкоштовне навчання! Як

Для початку трохи теорії. Чеська мова - одна із слов'янських мов, так само як і

Олександра Зубенко, м. Київ
Всім привіт! Зараз я студентка чеського університету і вчуся за фахом «Аккушерство» в університеті м. Їглава. З компанією Active Study >>
Лариса Ілющенко, м.Дніпро
Можу сміливо рекомендувати агенцію Active Study, я як мама - дуже задоволена результатом. Дочка вчиться на підготовчих курсах при Карловому >>
Світлана Вергеліс, г. Киев
Син закінчував навчання в КНУБА, 4 курс (Бакалаврат) і ми вирішили розглянути його подальше навчання в Магістратурі за кордоном. Було >>
Анна Покровська, м. Київ
Приємно здивована рівнем сервісу менеджерів компанії Active Study. Дуже багато часу приділили мені при виборі університету і програми - з >>
Меню